Среда, 22.01.2025, 08:57 Приветствую Вас Гость | RSS

соваЧерновицкий Клуб интеллектуальных игр

город           сова
 
брейн
 
ЧТО? ГДЕ? КОГДА?
 
   
своя_игра
 
СВОЯ ИГРА
 
СВОЯ ИГРА
 
чгк
 
   
БРЕЙН РИНГ
 
брейн
   

ДОМ КУЛЬТУРЫ ТВОРЧЕСКОЙ МОЛОДЕЖИ "АВТОГРАФ"

Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
» Меню сайта

» Категории каталога
Архив документов [2]

» Наш опрос
Оцените наш сайт
Всего ответов: 31

a
Главная » Статьи » АРХИВ ДОКУМЕНТОВ » Архив документов

Регламент проведення інтелектуальних ігор

Регламент проведення інтелектуальних ігор

Організатор змагань: Будинок культури творчої молоді „Автограф”
Місце проведення змагань: Будинок культури творчої молоді „Автограф”
Час проведення змагань: вересень – грудень, лютий - травень
Оперативне управління змаганнями: Голова Організаційної Ради, Організаційна Рада, претори, Регламентно-дисциплінарний комітет (РДК), президент Клубу Інтелектуальних Ігор (КІІ)


І. Загальні положення
1.1. Схема змагань:
Існує Чернівецька прем’єр-ліга (ЧПЛ), у якій можуть брати участь команди, які до початку сезону подали заявку до Організаційної Ради. У випадку невчасного подання зголошення до участі в змаганнях Організаційна Рада приймає окреме рішення про доукомплектування ЧПЛ.
1.2.Форма проведення змагань:
Змагання проводяться за правилами гри „Що? Де? Коли?”, „Брейн-рингу” та „Бліц-гри” українською та російською мовами.
1.3. Час змагань:
Змагання проводяться двічі на тиждень у відповідності з рішенням Організаційної Ради.
1.4.Визначення переможця місяця:
Кожного місяця визначається окремо переможець з „Брейн-рингу” та з „Що? Де? Коли?”. В разі однакової кількості балів за підсумками місяця двох чи більше команд переможець місяця визначається шляхом проведення бліц-гри між командами згідно правил „Бліц-гри”. Кожний місяць команди-переможці отримують Перехідний кубок ЧПЛ. Визначення переможця проводиться за адитивним принципом рейтингової системи ігор ЧПЛ:

1. „Що? Де? Коли?”

1 місце – 10 балів
2 місце – 8 балів
3 місце - 6 балів
4 місце - 5 балів
5 місце - 4 бали
6 місце - 3 бали
7 місце - 2 бали
Решта – 1 бал
а) Примітка: у випадку однакових результатів гри у двох і більше команд усереднюється загальна кількість балів між відповідними місцями.

1. „Брейн-ринг”

1 місце – 10 балів
2 місце – 8 балів
3 місце - 6 балів
4 місце – 4 бали
Решта – 2 бали
1.5.Визначення переможця сезону:
Переможцем сезону з гри „Що? Де? Коли?” вважається команда, яка набрала найбільшу кількість балів протягом всіх ігор сезону, враховуючи примітку а) пункту 1.4. В разі однакової кількості балів за підсумками сезону двох чи більше команд переможець сезону визначається шляхом проведення бліц-гри між командами згідно правил „Бліц-гри”.
Переможцем сезону з гри „Брейн-ринг” вважається команда, яка набрала найбільшу кількість балів протягом всіх ігор сезону. В разі однакової кількості балів за підсумками сезону двох чи більше команд переможець сезону визначається шляхом проведення додаткового гейму з 10 запитань.
1.6.Участь у міжрегіональних змаганнях:
За підсумками сезону переможець ЧПЛ з „Що? Де? Коли?” отримує право на участь у Всеукраїнських змаганнях. Команди, що зайняли друге і третє місце за підсумками сезону ЧПЛ, отримують право на участь в Кубку Західної України (КЗУ).
За підсумками сезону переможець ЧПЛ з „Брейн-рингу” отримує право на участь у відповідних змаганнях.

II. Правила гри „Що? Де? Коли?”
2.1.Форма проведення етапу змагань визначається Організаційною Радою безпосередньо перед початком етапу.
2.2.Одночасно брати участь у діях команди під час гри може не більше шести осіб.
2.3.Завдання команд – своєчасно дати правильну відповідь на запитання, яке задав ведучий. За кожну правильну відповідь команда отримує одне ігрове очко.
2.4.Відповіді даються у письмовому вигляді.
2.5.Ведучий оголошує номер запитань, задає саме запитання після чого починається відлік чистого часу, рівно 60 секунд. За 10 секунд до закінчення обговорення дається попереджувальний сигнал. Після закінчення 60 секунд дається 10 секунд для письмового оформлення відповіді на запитання та здачі її до Суддівської колегії.
2.6.Команда вважається такою, що здала відповідь вчасно, якщо її гравець здав відповідь до Суддівської колегії до завершення 70 секунд, відведених на опрацювання та оформлення відповіді на запитання.
2.7.Відповіді, які здані із запізненням, не розглядаються.
2.8.Письмові відповіді команд зберігаються до часу остаточного підведення підсумків етапу змагань.
2.9.Відповідь вважається неправильною, якщо:
- не розкриває суті запитання з достатнім ступенем конкретизації (необхідна ступінь конкретизації повинна бути вказана у запитанні чи визначається Суддівською колегією);
- форма відповіді не відповідає формі запитання;
- команда здала більше одного варіанту відповіді, хоча б один з яких не є правильним;
- у відповіді допущені грубі помилки (неправильно названі імена, прізвища, назви, дати, спосіб дії і т.д.), що спотворюють чи змінюють суть відповіді.
2.10.Інформація в дужках Суддівською колегією не береться до уваги.
2.11.У випадку відсутності на картці номера команди, що дала відповідь, Суддівська колегія має право не враховувати цю відповідь при підведенні підсумків.
2.12.У випадку підказки із залу під час обговорення запитання відповідне питання знімається і змінюється на інше.

III. Правила гри „Брейн - ринг”
3.1.Форма проведення етапу змагань визначається Організаційною Радою безпосередньо перед початком етапу.
3.2.Жеребкування гри проводить ведучий безпосередньо перед початком етапу на основі попередньої реєстрації команд.
3.3.Етап складається з певної кількості геймів у відповідності до пункту 3.1. У геймі одночасно беруть участь тільки дві команди, які визначаються шляхом жеребкування.
3.4.Якщо форма проведення етапу містить груповий турнір, за перемогу команді нараховується 2 очки, за нічию – 1 очко, за програш – 0 очок.
3.5.Одночасно брати участь у діях команди під час гри може не більше шести осіб.
3.6.Завдання команд – своєчасно дати правильну відповідь на запитання, яке задав ведучий. За кожну правильну відповідь команда отримує одне ігрове очко.
3.7. Відповіді даються усно.
3.8.Ведучий задає запитання, після чого лунає звуковий сигнал, який свідчить про початок відліку часу, рівно 60 секунд.
3.9.Відповідь на запитання дає представник команди, яка першою натиснула кнопку протягом 60 секунд після початку відліку часу.
- В разі правильної відповіді на запитання команда отримує одне ігрове очко, після чого звучить наступне запитання або закінчується гейм (у випадку останнього запитання гейму).
- В разі неправильної відповіді команді-супернику надається 20 секунд для обговорення, протягом яких представник цієї команди дає відповідь, попередньо натиснувши на кнопку.
- В разі неправильної відповіді обох команд на запитання нікому не нараховується очко, після чого звучить наступне запитання або закінчується гейм (у випадку останнього запитання гейму). Ведучий може оголосити правильну відповідь на дане запитання або перенести розіграш цього запитання в наступні гейми.
3.10. Відповідь вважається неправильною, якщо:
- не розкриває суті запитання з достатнім ступенем конкретизації (необхідна ступінь конкретизації повинна бути вказана у запитанні чи визначається Суддівською колегією);
- у відповіді допущені грубі помилки (неправильно названі імена, прізвища, назви, дати, спосіб дії і т.д.), що спотворюють чи змінюють суть відповіді.
3.11.У випадку підказки із залу під час обговорення запитання відповідне питання знімається і змінюється на інше.
3.12.Переможцем гейму вважається команда, яка набрала найбільшу кількість очок. У разі однакової кількості очок переможця визначає серія додаткових запитань (не стосується групових турнірів).
3.13.За підсумками етапу обов’язковим є визначення володарів 1-4 місць.

IV.Правила Бліц-гри:
4.1.Гра проводиться між командами, що претендують на будь-яке місце за підсумками місяця чи сезону.
4.2.Гра проходить за принципом „Що? Де? Коли?”.
4.3.Якщо одна з команд відповідає неправильно, вона припиняє боротьбу за певне місце. В разі, якщо всі команди відповіли вірно чи невірно, задається наступне запитання. Гра ведеться до тих пір, поки не визначиться переможець.

V.Служби забезпечення проведення ЧПЛ
5.1.Змагання обслуговують: Голова Організаційної Ради, Організаційна Рада, ведучий, Суддівська колегія, претори, Регламентно-дисциплінарний комітет.
5.2. Голова Організаційної Ради.
Голова Організаційної Ради приймає безпосередню участь в організації етапів змагань, може виконувати обов’язки ведучого. Голова Організаційної Ради має всі повноваження Організаційної Ради та приймає рішення від імені Організаційної Ради щодо легітимності проведення змагань під час етапу. Голова Організаційної Ради не може перебувати у зголошенні будь-якої з команд, що бере участь в ЧПЛ. Проте має право перебувати у складі будь-якої з команд під час етапу змагань за умови виконання пунктів 2.2. і 3.5. регламенту ЧПЛ і у випадку призначення Організаційною Радою іншого ведучого.
5.3. Організаційна Рада.
Єдиним органом управління КІІ є Організаційна Рада.
5.4.Ведучий.
Голова Організаційної Ради може виконувати обов’язки ведучого. У інших випадках для проведення етапу змагань Організаційна Рада призначає ведучого змагань, який чітко і розбірливо зачитує запитання і веде відлік часу. Ведучий спостерігає за дотриманням умов регламенту, порядком ведення гри і має право робити зауваження та попередження учасникам змагань.
5.5.Суддівська колегія.
Для проведення етапу змагань Організаційна Рада призначає Суддівську колегію змагань, яка оцінює відповіді команд, підбиває підсумки змагань і з’ясовує суперечності щодо правильності відповіді на запитання етапу змагань, а також на етапі змагань з „Брейн-рингу” є головним органом, який визначає першочерговість натиснення кнопки та виявляє фальш-старти. Суддівська колегія має право робити зауваження та попередження учасникам змагань. У випадку незгоди із рішенням Суддівської колегії щодо визначення правильності відповіді на запитання команда протягом однієї доби від часу завершення етапу має право подати письмову заяву (апеляцію) із викладенням суті неправомірного рішення. Апеляція приймається президентом КІІ із фінансовою заставою у розмірі 10 грн., яка повертається команді у випадку прийняття Суддівською колегією позитивного для неї рішення. Суддівська колегія розглядає виключно апеляції щодо зарахування відповіді команді, яка апелює, або щодо зняття питання. Рішення Суддівської колегії є остаточним і оскарженню не підлягає.
5.6. Претори
Дотримання регламенту змагань забезпечують два претори, які обираються Організаційною Радою. Вони слідкують за тим, щоб рішення, прийняті Організаційною Радою, відповідали інтересам членам КІІ.
5.7. Регламентно-дисциплінарний комітет
Регламентно-дисциплінарний комітет здійснює контроль за дотриманням Організаційною Радою регламенту змагань. Зміни до регламенту відбуваються виключно при погодженні між Організаційною Радою та Регламентно-дисциплінарним комітетом. До складу Регламентно-дисциплінарного комітету входять президенти КІІ м. Чернівців та автори регламенту.

VI.Учасники змагань
6.1.До участі у змаганнях допускаються команди, що у встановлений Організаційною Радою час подала зголошення, яке є одночасно згодою командою з умовами проведення ЧПЛ, викладеними у регламенті змагань.
6.2.Зголошення до участі в ЧПЛ за формою містить стартовий список команди (не менше трьох – не більше дев’яти гравців).
6.3.До участі в етапі змагання допускаються команди, що подали зголошення, яке за формою містить стартовий список команди (не менше трьох – не більше дев’яти гравців).Під час проведення етапу змагань у складі команди має перебувати одночасно не менше трьох гравців, зголошених у стартовому списку. У випадку непередбачуваної ситуації, коли склад команди не відповідає вимогам регламенту, до початку етапу представник відповідної команди може звернутися до Суддівської колегії з проханням дозволити команді прийняти участь в даному етапі змагань, обґрунтувавши причину відхилення від вимог даного пункту.
6.4.Протягом сезону команда, в зголошенні якої вже є дев’ять гравців, може додатково залучати до участі у своєму складі до двох гравців, що не заявлені у стартових списках жодної з команд, подавши відповідну заяву до Організаційної Ради за згоди останньої, причому залучення додаткового(их) гравця(ів) відбувається шляхом заміни гравця(ів) із стартового списку команди.
6.5.Перехід гравців між командами ЧПЛ може відбуватися протягом трансферного періоду, який починається 1 січня і закінчується 1 лютого. Перехід гравців між командами ЧПЛ відбувається за погодженням між відповідними командами та після написання відповідними командами заяв до Організаційної Ради.
6.6.Командам ЧПЛ дозволяється створювати попарно „фарм-дуети”. Команда, яка складає „фарм-дует” з другою командою, може залучати до свого складу під час проведення етапу змагань гравців з другої команди „фарм-дуету” за умови, що загальна кількість гравців команди не перевищує шести осіб. Команди, які планують створення „фарм-дуету”, зобов’язані подати до Організаційної Ради відповідну заяву. „Фарм-дуети” створюються окремо для ігор „Що? Де? Коли?” та „Брейн-ринг”.
6.7.Членам клуба можуть бути надані наступні статуси: гравець без статусу (9 ранг), Знаток (8 ранг), Ерудит (7 ранг), Ліценціат (6 ранг), Бакалавр (5 ранг), Метр (4 ранг), Грандметр (3 ранг), Магістр (2 ранг), Гросмейстер (1 ранг).

VII. Штрафні санкції
7.1.Штрафні санкції стосовно учасників змагань застосовуються відповідно до рішень Голови Організаційної Ради, Організаційної Ради, ведучого змагань, Суддівської колегії, Регламентно-дисциплінарного комітету.
7.2. Голова Організаційної Ради:
- приймає рішення про надання попередження окремому гравцеві команди та команді загалом при порушенні регламенту змагань під час етапу;
- приймає рішення про анулювання результатів команди в етапі змагань, що прирівнюється за штрафними санкціями до неучасті команди в етапі змагань;
- приймає рішення про дискваліфікацію гравця чи команди загалом до кінця проведення етапу внаслідок двох попереджень гравцеві команди, трьох попереджень команді на протязі етапу відповідно.
7.3.Організаційна Рада:
- приймає рішення лише за наявності більшості складу Ради (3представники + Голова Організаційної Ради) до або після етапу змагань;
- приймає рішення про надання попередження окремому гравцеві команди та команді загалом при порушенні регламенту змагань;
- приймає рішення про анулювання результатів команди в етапі змагань, що прирівнюється за штрафними санкціями до неучасті команди в етапі змагань;
- приймає рішення щодо окремих звернень команд, які оскаржують таким чином дії ведучого, членів суддівської колегії, представників Організаційної Ради, Голови Організаційної Ради.
7.4.Ведучий змагань:
- приймає рішення про надання попередження окремому гравцеві команди та команді загалом при порушенні регламенту змагань;
- подає пропозиції про застосування штрафних санкцій щодо порушення регламенту змагань для обговорення і прийняття рішення Організаційною Радою.
7.5.Суддівська колегія:
- приймає рішення про надання попередження окремому гравцеві команди та команді загалом при порушенні регламенту змагань;
- подає пропозиції про застосування штрафних санкцій щодо порушення регламенту змагань для обговорення і прийняття рішення Організаційною Радою;
7.6.Організаційна Рада приймає рішення про застосування штрафних санкцій стосовно окремого гравця та команди в цілому щодо дискваліфікації гравця чи команди незалежно від присутності гравця чи представників(а) команди на термін, який визначається шляхом голосування Організаційної Ради за наявності більшості складу Ради (3 представники + Голова Організаційної Ради), у випадку подання до розгляду Організаційній Раді пропозиції будь-яким з членів КІІ .
7.7.Попередження окремим гравцям чи командам в цілому можуть надаватися за:
- висловлювання та дію, котра ображає ведучого, членів Суддівської колегії, представників Організаційної Ради, Голову Організаційної Ради;
- дії, що перешкоджають ведучому, Суддівській колегії, Організаційній Раді та Голові Організаційної Ради проводити ігри у ЧПЛ;
- невиконання розпоряджень ведучого, Суддівської колегії, Організаційної Ради, Голови Організаційної Ради, які стосуються виконання ними обов’язків щодо забезпечення проведення ігор чемпіонату;
- образу команди чи будь-якого з її гравців;
- підказку команді чи будь-якому з її гравців;
- шум під час проведення змагань.
7.8.У випадку прийняття рішення про застосування штрафних санкцій ведучий повідомляє про них усім, хто знаходиться в залі змагань.
7.9.За порушення регламенту чи неправильне оформлення документів перед початком сезону у ЧПЛ Організаційна Рада може вжити відповідні штрафні санкції включно із припиненням участі команди у змаганнях.
7.10.У випадку незгоди із діями ведучого, членів Суддівської колегії, Організаційної Ради, Голови Організаційної Ради команди мають право звернутися до Організаційної Ради з проханням врегулювати всі конфліктні моменти лише після завершення етапу.
7.11. У разі порушення Головою Організаційної Ради, Організаційною Радою чи її представниками Регламенту змагань, Регламентно-дисциплінарний комітет приймає рішення щодо правомірності дій вищевказаних інституцій і відносною більшістю голосів припиняє повноваження відповідних осіб або Організаційної Ради вцілому, призначаючи дострокові вибори.

Адреса Клубу інтелектуальних ігор: 58000, м. Чернівці, вул. Івана-Франка 29.
Президент Клубу інтелектуальних ігор: Карпач Олена Іванівна
Голова Організаційної Ради: Бостан Сергій Іванович
Організаційна Рада: Барчук В.П., Барчук М.В., Бостан С.І., Крячков Л.А., Легусов Д.О., Шаханова С.Ю.
Автори регламенту: Барчук М.В., Бостан С.І.
Контактний телефон: 52-57-68


16.12.2005р. О.І.Карпач

 


Категория: Архив документов | Добавил: chgk-cv (03.05.2008)
Просмотров: 1037 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
» Форма входа

» Поиск

» Друзья сайта

» Статистика

 


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Copyright С.Ю. Шаханова © 2008
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz